יתרון תחרותי

תעשיות מתכת כפר מנחם (KMMW) נוסדה בשנת 1943 על ידי מהגרים מגרמניה כאשר החזון שהנחה אותם היה להביא לישראל את המאפיינים הטובים ביותר של ההנדסה והייצור הגרמניים.

ב-1975, לאחר שפעלה בעיקר כקבלנית משנה של מפעלי מתכת גדולים בישראל, רכשה החברה את הזכויות לטכנולוגיית חישול בחום והתמחתה בחלקי מתכת אל-ברזלית.

עם התפתחותה החל המפעל להציע ללקוחותיו פתרון כוללני שיספק מענה לכל צורכי ייצור המתכת האל-ברזלית— משלב התכנון ועד למוצר המוגמר. תעשיות מתכת כפר מנחם מספקת מוצרים סטנדרטיים ומוצרים בהתאמה אישית. התכנון והייצור של מוצרים מותאמים-אישית מאפשרים לחברה לענות גם על הדרישות של הפרויקטים התובעניים ביותר.

תעשיות מתכת כפר מנחם מייצאת כ- 50% מהייצור שלה. בין יעדי הייצוא: גרמניה, צרפת, בריטניה, הולנד, שווייץ, איטליה, נורבגיה, קפריסין, ספרד, בלגיה, אוסטריה, אפריקה, אוסטרליה ודרום-מזרח אסיה.

החדשנות במיטבה

ב-1996 ייסדה כפר מנחם את חברת הבת מגלן שמציעה שירותי הזרקת פלסטיק. החברה מייצרת מגוון רחב של מוצרים באמצעות תהליך הזרקת פלסטיק, וביחוד מתמחה בנישת חלקי הפלסטיק לענף החשמל. החברה היא אחת היצרניות הבודדות שמשלבות הזרקת פלסטיק ומתכת אל-ברזלית.

החברה הרחיבה את התמחותה בייצור מוצרים לתעשיית החשמל עם מהדקים מאלומיניום, מנחושת ודו-מתכתיים, מושכי כבלים, מחברי לחץ ואביזרים לקווי חשמל עיליים ותת-קרקעיים. מגוון המוצרים של החברה כולל פתרונות למתח נמוך, בינוני וגבוה.

אבל לא רק ענף החשמל נהנה מהמומחיות של החברה שמחשלת מוצרי אלומיניום לחקלאות, לענף הרכב (חלקי חילוף) ולענפים נוספים.

מפעל החברה מתמחה בריתוך בחיכוך של מתכות אל-ברזליות שונות וידוע בתעשייה כמוביל בתחומו. זוהי החברה היחידה בארץ המחזיקה בידע הנדרש כדי לחבר אוטומטית שני סוגים של מתכות אל-ברזליות כאשר המוצר הסופי למעשה חזק יותר משתי המתכות הנפרדות המרכיבות אותו.

כפר מנחם מתמחה גם בתכנון ובייצור סדרות של חלקים מדויקים בעזרת מרכזי עיבוד (Computer Numerical Control Machining).

איכות ואמינות שעושות את ההבדל

במטרה להיות תמיד עדכנית ולהימצא בחזית תחומי ההתמחות שלה, כפר מנחם לא מפסיקה להתפתח ולשלב בפעילותה את הטכניקות והמיכון החדשניים ביותר. זאת הסיבה שחברות זרות ומקומיות גם יחד פונות אליה כאשר נדרש מענה מהיר שאיננו מתפשר על איכות, אמינות או תמחור.

 החברה ידועה במוצריה האיכותיים והאמינים. תקני האיכות שלה גבוהים תמיד, והחל משנת 1995 עומדים כל מוצריה בתקן ISO-9001. בשנת 2008 זכתה כפר מנחם בהכרה רשמית על היותה חברה בעלת מודעות סביבתית, כשהוענק לה התו הירוק על ידי מכון התקנים הישראלי.